overlay

2018 EKİM AYI ASKOM TOPLANTISI HATAY DEVLET HASTANESİNDE DÜZENLENDİ…


2018 EKİM AYI ASKOM TOPLANTISI

HATAY DEVLET HASTANESİNDE DÜZENLENDİ…

2018 Ekim ayı, Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu(ASKOM),Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin GÜLER başkanlığında toplandı.

Toplantıya, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci,  Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Sağlık Müdürleri, Başhekimler, Kamu ve özel hastane yöneticileri katıldı.  ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ) toplantısı Hatay Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ) toplantıları,  Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’ne istinaden İl içinde yer alan Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Üniversite Hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak daha hızlı ve etkin Acil Sağlık Hizmetleri sunumunun sağlanması amacı ile her ay düzenli olarak yapılmaktadır.  

Toplantıda, İl İçinde yapılan Ambulans Sevkleri, Hastane Acillerine yapılan müracaatlar, Acil Vaka müdahalelerinin istatistikleri ve Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler incelenerek Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili plan ve programlar gündeme alındı.

Hastane Afet Planları (HAP) ve Olay Yönetim Sistemi hakkında bilgilendirme yapıldı, Anne-Bebek ölümlerinin incelenerek konu ile ilgili düzenlemelerin yapıldığı toplantı;  dilek, beklenti ve öneriler alınarak sona erdi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi   


  • 5.jpg
  • 2.jpg
  • 6.jpg
  • 4.jpg
  • ed46fe0a-d0a1-484a-bdb6-061b2ef7c007.jpg
  • 232f5ade-9f18-453c-9e3a-1fb54d7a69a0.jpg
  • 1.jpg