overlay

HATAY’DA 2019 YILININ İLK BEBEĞİ ‘EMRECAN’ OLDU

HATAY’DA 2019 YILININ İLK BEBEĞİ ‘EMRECAN’ OLDU…

 

Hatay'da 2019 yılının ilk saatlerinde yeni yılın ilk bebeği dünyaya geldi. Normal doğumla dünyaya gelen 'Emrecan' isimli
erkek çocuk yeni yılın ilk bebeği oldu.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Hatay Devlet Hastanesi Kadın Doğum Ünitesinde 2019 yılının ilk dakikalarında İbrahim ve Aycan Aslan çiftinin üçüncü çocukları dünyaya geldi. Yaklaşık 4 kilogram ağırlığında dünyaya gözlerini açan erkek bebeğe ailesi tarafından “Emrecan” adı verildi.

Üçüncü kez anne olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Aycan Aslan, “Çok mutluyuz. Çok şükür sağlıklı olarak dünyaya geldi bebeğimiz. Yeni yılın ilk bebeği oldu, yeni yılda sağlık huzur ve barış istediklerini belirterek, çocuklarımız sağlıklı büyüsün istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Baba İbrahim Aslan ise; yeniden baba olmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirerek “Allah herkese nasip etsin önemli olan bizim için sağlıklı olması. 

Vatanına milletine hayırlı bir evlat olur inşallah” dedi. Aslan; “Tüm dünyada huzur, mutluluk ve sağlık olsun yeni yılda barışın hâkim olduğu bir dünya olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Doğumu gerçekleştiren Kadı Doğum Uzmanı Asıf Bellur ise Normal doğum ile yeni yılın ilk bebeğinin dünyaya geldiğini belirterek, anne ve bebeğin gayet sağlıklı olduğunu, Yeni doğan bebeğimize ve ailesine sağlıklı ve huzurlu bir yıl olmasını temenni ediyorum dedi.

                                                                                                                  

                                                                                                                           Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi