overlay

HATAY DEVLET HASTANESİNDE DİYABETİK AYAK KONSEYİ HİZMETE BAŞLADI…HATAY DEVLET HASTANESİNDE DİYABETİK AYAK KONSEYİ HİZMETE BAŞLADI…

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Diyabetik Ayak Konseyi hizmete girerek hasta kabul etmeye başladı.

Diyabet hastalığı (şeker hastalığı) kaynaklı oluşan ayak yaraları bölgemizde çok sık görülmekte olup tedavi ve yakın takibi gerekmektedir.

Bu amaçla Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Endokrinoloji Uzman Doktoru Gamze AKKUŞ Başkanlığında Diyabetik Ayak Konseyi oluşturuldu.  Diyabet Ayak Konseyinde 1 Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Doktoru, 1 Ortopedi Uzmanı Doktoru, 1 Kalp Damar Cerrahi Uzman Doktoru, 1 Plastik Cerrahi Uzman Doktoru, 1 Dahiliye Uzmanı Doktoru ve ile 1 Radyoloji Uzmanı’ndan oluşmaktadır.

Endokrinoloji Uzman Doktoru Gamze AKKUŞ "diyabetik ayak yaralarının" çoğunlukla tek bir bölüm tarafından değerlendirildiğinde, bölümler arasında uzunca süren konsültasyon trafiğine sebep olduğunu, bunun da hastaların sıkıntı yaşamasına, hasta ve hekimin motivasyonunu bozulmasına neden olduğunu belirtti.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu yaptığı açıklamada;

Konusunda uzman hekimlerin bir araya geldiği Diyabetik Ayak Konseyi'nde hastaların tedavilerini eksiksiz yerine getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Konseyde, hastalarımızın eksiksiz bir şekilde tedavilerine devam etmelerini sağlıyoruz. Çünkü bu tedavinin bir ekip yaklaşımı gerektirdiğini biliyoruz. Hastanemizde Diyabetik Ayak Konseyini kurarak, hastalarımızın daha kaliteli sağlık hizmetine erişim sağlayabilmelerinin önünü açtık.

Dr.Bayrakçıoğlu; Hatay Devlet Hastanesi hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Devletimizin halkımıza sunmuş olduğu sağlık hizmetlerini en modern tıbbı ekipmanlar ve branşında uzman hekimlerimizle siz değerli halkımıza sunmaya devam ediyoruz.

                                                                                                                            Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi