overlay

ANTAKYA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE "BEL OKULU" EĞİTİMİNE BAŞLANDIAntakya İlçe Sağlık Müdürlüğünde "BEL OKULU" eğitimine Fizyoterapist Serap VURAL NUR eşliğinde başlandı.
Bel okulu; Kişilerin, bellerini tanıdıkları, doğru kullanarak bel ağrısından korunmayı ve kendi bellerinin sorumluluklarını almayı öğrendikleri bir eğitim programıdır. Bel okulunda; bel anatomisi, omurgayı oluşturan yapılar, bel ağrısı için başlıca risk faktörleri ile bel ağrısının nedenleri anlatıldıktan sonra günlük yaşamda belin korunması, bel ağrısı olması durumunda yapılması gerekenler ve hangi durumlarda bel operasyonunun olacağının anlatılması ile başlayan eğitim grup randevusu verilerek devam edecektir. 

Grup çalışmaları bir ay boyunca fizyoterapist eşliğinde haftada iki gün 45’ er dakikalık seanslar şeklinde olacaktır. Eğitim programının sonunda çalışmalara katılanlara bel egzersiz broşürleri verilerek evde devam etmeleri teşvik edilecektir. Bel okulundan faydalanmak isteyenler başvurularını Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğüne yapabilirler.

                                                                                                                Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi