overlay

2019 YILININ 1. ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON KOMİSYON (ASKOM) TOPLANTISI DÜZENLENDİ...2019 YILININ 1. ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON
KOMİSYON (ASKOM) TOPLANTISI DÜZENLENDİ…

2019 yılına ait 1.Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM)  toplantısı;  Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığının koordinesinde İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ümit Mutlu TİRYAKİ başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Acil sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Emin GÜLER , Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm Dr. Ali PEKMEZCİ,  Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz EKİNCİ, Sağlık Hizmetler-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkan yardımcısı Dr. Adnan ESMERLİGİL, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ebru AKÇORA, 112, Kamu ve Özel Hastanelerinin Başhekim, başhekim yardımcıları ile hastane yöneticileri katıldı.

 ASKOM Toplantıları, Acil sağlık hizmetleri yönetmeliğine istinaden il içinde yer alan Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Üniversite Hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak daha hızlı ve etkin Acil sağlık hizmetlerinin sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılmaktadır.

Bu kapsamda, İl içinde yapılan Ambulans Sevkleri, Hastane Acillerine yapılan müracaatlar, Acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler değerlendirildi, plan ve programlar hazırlanarak tüm katılımcıların görüşleri alınarak toplantı sona erdi.

                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                        Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi  • a3cc4f9e-b0b1-4e64-a108-6d6458f43049.jpg
  • 98a5d16e-2f6d-40ad-ab42-881556670983.jpg