overlay

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ V. DR.ÜMİT MUTLU TİRYAKİ’nin KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIAsırlardır millet olarak bizleri daha güçlü kılan, milli ve dini duygularımızın, örf ve adetlerimizin kuvvetlendiği birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güçlü şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramını daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel memleketin en büyük sinerji kaynağı şüphesiz kültürel zenginliğimiz ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhudur.

Tiryaki; bayram sürecince verilecek sağlık hizmetlerine ilişkin, "Başta hastaneler olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarımızda hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi için gereken her türlü tedbir alındı.

Milletin sağlığı için yoğun emek harcayan, bayramda dahi büyük fedakârlıklarla görev yapan tüm sağlık çalışanlarına şükranlarını sunan ve bayramlarını kutlayan Tiryaki; şunları kaydetti:

"Bayramda sağlık çalışanlarımız kadar, vatandaşlarımıza da görev ve sorumluluklar düşmektedir. Unutmayalım ki en büyük bayram, sevdiklerimizle birlikte olmaktır. Maalesef bayram trafiğinde her yıl yüzlerce insanımız hayatını kaybetmekte, birçok yuvaya ve yüreğe ateş düşmektedir. Gideceğimiz yerlere sağ salim uluşmak için trafik kurallarına uyalım. Uykusuz, yorgun argın, alkollü araç kullanmaktan kaçınalım. Canımızı ve başkalarının canlarını tehlikeye atmayalım.

Bayramlarda beslenme alışkanlıklarının dışına çıkılmasının ve ölçünün kaçırılmasının sağlık üzerinde olumsuz etki yapabildiğine dikkate çekerek, özellikle sağlık sorunları olan vatandaşlardan beslenmelerine dikkat etmelerini istedi”.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm milletimizin ve İslam âleminin bayramını kutlar, Bayramın tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederim.” dedi.

                                                                                                            Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi