overlay

ANTAKYA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİANTAKYA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL SAĞLIK ALANINDA “GENÇ SAĞLIK VE EĞİTİM LİDERLERİ                         
(GESEL)” PROJESİ İLE ANTAKYA'DA İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ.


Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü, sağlık alanında öncül olan “Sosyal Sağlık ve Sosyal Sorumluluk” Projesi olan Genç Sağlık ve Eğitim Liderleri (GESEL) projesini hayata geçirdi.
Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü GESEL Projesi ile ergenlerin ve gençlerin yaş dönemlerinin sağlıklı geçirilmesine, kişilik ve karakter gelişiminin desteklenmesi amacı ile gerekli eğitim ve rehberliğin yapılması, kültürel ve sosyal aktivitelere katılımlarının desteklenmesi, kendi sağlıklarıyla ilgili sorumluluklarının kazandırılması için sağlık danışmanlığının yapılması ile beraber sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılması amaçlanmıştır. Ayrıca bu proje ile Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde aktif rol almaları sağlanarak toplum ve diğer kamu kurumları arasında işbirliği kültürünün geliştirilmesine katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Gençlik sorununun sadece bir kamu kurumunun sorumluluğunda olamayacak kadar hassas ve önemli olduğuna inanan kurumumuz Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü farklı kurumlarla işbirliğine gidilmiştir. GESEL Projesi kapsamında ilk işbirliği protokolleri Antakya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşe Betül Altun SOVUKLUK ile Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mesut ÇERKO arasında imzalanmıştır.


Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
  • Antakya İlçe Sağlık- Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 1.jpg