overlay

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.SEBAHATTİN YILMAZ’IN HEMŞİRELER HAFTASI KUTLAMA MESAJI
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.SEBAHATTİN YILMAZ’IN

HEMŞİRELER HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Hatay İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sebahattin YILMAZ,  “ 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yılmaz; mesajında şu ifadelere yer verdi:

Hemşirelik temelinde insan sevgisi olan fedakârlık, sevgi, şefkat ve özveri isteyen kutsal ve saygın bir meslektir.  Hemşirelerimiz, gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenerek bireyin, ailenin ve toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık halinde iyileştirilmesi adına her şart altında, gece gündüz demeden mesleklerini büyük bir özveri ile icra etmektedirler. 

İnsan hayatının ve insana hizmet etmenin kutsallığına inanarak büyük bir sabır ve sevgiyle çalışan, ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin bugünlere gelmesine çok önemli katkı sağlayan hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Sağlığımız için özverili çalışmalarda bulunan kutsal ve saygın hemşirelik görevini ifa eden bütün hemşirelerimizin “Dünya Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası’nı en içten dileklerimle kutlar; sağlık, esenlik ve meslek hayatlarında başarılar dilerim.” Dedi.

                                                                                                                                                                            Dr. Sebahattin YILMAZ

                                                                                                                                                                                   İl Sağlık Müdürü