overlay

ASKOM TOPLANTISI; MUSTAFA KEMAL ÜNİVERİSTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

ASKOM TOPLANTISI; MUSTAFA KEMAL ÜNİVERİSTESİ

SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

2018 Ağustos ayı Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin YILMAZ başkanlığında toplandı.

Toplantıya, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf ÖNLEN, MKÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr Yunus DOĞRAMACI,  Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin GÜLER, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali PEKMEZCİ, İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri, İlçe Sağlık Müdürleri ile Kamu-Özel Hastanelerinin yöneticileri katıldı. 

Toplantı; Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Dr.Sebahattin YILMAZ’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantı;  Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Oğuz EKİNCİ 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarının ve hastane acil servislerinin 2018 yılının ilk altı ayına kapsayan çalışmaların sunumu ile devam etti. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servislerin işleyişinin kolaylaştırılmasına, acil sağlık hizmetinin kesintisiz, ulaşılabilir ve etkin olarak sürdürülebilmesine yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu. Toplantıda hastaneler arası hasta nakillerinde kayıtların düzenli yapılması, sevkin uygunluğuna dikkat edilmesi ve yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.Acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler incelendi, plan ve programlar hazırlandı.

Toplantıya katılım gösteren sağlık yöneticilerinin görüş ve önerileri alındı, toplantı Sağlık Müdürümüz Dr. Sebahattin YILMAZ’ın konuşmaları ile sona erdi.

 

                                                                                                                                                Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi